ארגון אירוע חברה

נהוג לומר כי "העבודה היא חיינו", אבל לפעמים טוב לצאת לרגע מן השגרה היומיומית, להתאוורר ולעשות משהו שונה. למעשה, יש פעמים בהן כדאי לקחת את כל העובדים לכמה שעות אל מחוץ למסגרת העבודה הרגילה, לערוך פעילות משותפת כלשהי – ולחזור לעבודה למחרת מגובשים יותר ומלאי חוויות.

כאלה הם אירועי חברה, ימי כיף או ימי גיבוש: משביתים את העסק ליום אחד בלבד (או משאירים בו רק כמה תורנים), יוצאים לבלות יחד, מכירים אחד את השני טוב יותר, מגלים צדדים חדשים באישיותם של אנשים שחשבנו שאנחנו כבר מכירים היטב, ואז חוזרים לעבודה עמוסים בזיכרונות נעימים ובנושאים מרתקים לשיחה ליד הברזייה.

אילו אירועים אפשר לארגן?

באופן כללי אפשר לארגן כמעט כל סוג של אירוע, וההמלצה היחידה היא להשתדל לגוון בסוגי האירועים ולא לחזור פעמים רבות ותכופות מדי על אותו סוג אירוע. כלומר, אם היה אירוע מוצלח אזי אפשר כמובן לחזור עליו במתכונת דומה פעם נוספת, אבל רצוי לגוון כמה שיותר בפעילויות השונות.

למשל, אם בחרתם לקחת את כל העובדים ליום כיף בבריכה, מוטב שבפעם הבאה תלכו על מופע בידור; ואם החלטתם לערוך אירוע חברה באולם עם הופעה של אמן וארוחת ערב, אפשר בפעם הבאה ללכת על השכרת יאכטה ושיט בלב ים.

חשיבותה של היערכות לוגיסטית

ארגון אירוע חברה עשוי להתגלות כמשימה מורכבת למדי. אם למשל ברצונכם לצאת לשיט על יאכטה, עליכם לוודא שיש עליה די מקום לכל העובדים שלכם; או, לחלופין, להוציא מספר סבבים של שיט בעוד יתר העובדים ממתינים במקום סמוך שהוגדר לשם כך מראש, ובו די כסאות ושולחנות לכולם.

באופן דומה יש לוודא שיש די אוכל עבור כל העובדים במהלך כל היום, משום שבאירועים כאלה, שאינם שגרתיים, נהוג שיהיה שפע של אוכל זמין לאורך כל משך האירוע. אם ברצונכם להזמין אירוע במקום שאינו מציע שירותי הכנת מזון, אזי יש לדאוג לקייטרינג הולם.

נשאלת גם השאלה באיזו עונת שנה מתקיים אירוע החברה שלכם והאם יש צורך בפתרונות הסקה או מיזוג אוויר: אירוע שמתקיים בקיץ עשוי לחייב אתכם לשכור מזגנים ניידים, אלא אם כן מדובר ביום כיף בבריכה ואז לא בטוח שיהיה בכך צורך (כי מי שיסבול מהחום יוכל פשוט לקפוץ למים).

סיכום

לאירוע חברה יש חשיבות עצומה לכל חברה, בגלל האפקט של היציאה מהשגרה והגיבוש שלאחריו בדרך כלל העובדים חוזרים למשימותיהם השוטפות עם מוטיבציה מחודשת כשהם מכירים טוב יותר את חבריהם לצוות ויכולים אף לשוחח עימם על אירוע החברה גם זמן רב לאחר שהוא הסתיים.

עם זאת, על מנת שאירוע כזה יזכה להצלחה וייזכר לטובה, יש להתכונן אליו גם מבחינה לוגיסטית ובעת הצורך לשכור ציוד כמו כסאות, השכרת שולחנות, פתרונות הצללה, מיזוג וכיו"ב. ככל שתתכוננו טוב יותר, כך אירוע החברה שלכם יהיה אפקטיבי יותר.