טיפים לארגון ימי גיבוש וכיף לעובדים

תוכן עניינים

Rate this post

השכרת ציוד לאירועים וימי גיבוש

בשנים האחרונות יותר ויותר חברות עסקיות מבינות את הצורך בארגון של ימי גיבוש וכיף עבור העובדים שלהן. אם בעבר מנהלי החברות הללו נרתעו מהשבתת הפעילות ליום אחד או אובדן מסוים של הכנסות בגלל שביום הזה לא מתבצעות עסקאות מכירה, הרי שכיום ברור שלימי גיבוש ארגוניים שכאלה יש מגוון רחב מאוד של יתרונות שעולים על החסרונות לכאורה שנמנו לעיל.

בין היתרונות של ימי גיבוש לעובדים ניתן למנות יציאה מן השגרה השוחקת והמעייפת של העבודה היומיומית, שיפור ההיכרות בין העובדים, שבירת דיסטנס בין מנהלים לכפיפים, שיפור התקשורת הבין-אישית באופן שאינו מתבטא רק בהיררכיה במקום העבודה אלא תלוי בעיקר בכישוריהם ויכולותיהם של העובדים, שיפור שיתוף הפעולה בין העובדים בזכות הבאתם לידי ביטוי של צדדים שנחבאים אל הכלים בשגרה היומיומית, ואף שיפור היחס של העובדים לחברה בה הם מועסקים, מה שמעלה את הנאמנות והמוטיבציה שלהם לבצע את עבודתם ולעמוד במשימותיהם הן כעובדים אינדיבידואליים והן כצוותי עבודה שחותרים להשגת המטרות העסקיות של החברה.

ארגון יום גיבוש הוא לא משימה פשוטה, ולכן ארגנו לכם כמה טיפים שיסייעו לכם:

 

קביעת מסגרת תקציב

אם התקציב גדול, תוכלו לעשות הרבה דברים ביום הגיבוש הזה. אולי אפילו תוכלו להרחיב אותו ליומיים ולקחת את כל העובדים לאילת או אפילו לחו"ל. אבל אל דאגה, גם בתקציב קטן תוכלו לעשות יום כיף נהדר – למשל לצאת לפיקניק בפארק, לשכור אוהלים, כסאות ושולחנות, ואפילו השכרת מקררים לאירועים.

 

הגדרת מטרות

האם אתם רוצים לגבש את העובדים, או רק לתת להם לבלות כדי לחגוג סיום של פרוייקט מוצלח או תקופה עסקית קשה? מטרות יום הגיבוש יסייעו להגדיר אילו פעילויות תרצו לשלב בו.

 

מי משתתף ביום הגיבוש?

קביעת קהל היעד של יום הגיבוש חשובה בעיקר בחברות גדולות שבהן מאות ואולי אפילו אלפי עובדים. במקרה כזה בדרך כלל לא ניתן להוציא את כל העובדים לאותו יום כיף ויש צורך לחלק אותו לשניים ויותר, כאשר בכל פעם קבוצת עובדים אחרת יוצאת לגיבוש.

כמו כן יש לקחת בחשבון את העובדים עצמם – הצעירים אולי יעריכו טיול טרקטורונים אתגרי בעוד שהמבוגרים יעדיפו לשמוע הרצאה מעניינת, כך שכדאי להתאים את אופי הפעילות לקהל היעד.

ובכל אופן, כמובן שמספר העובדים שמגיעים ליום הכיף ישפיע באופן ישיר על היבטים שונים בארגון היום הזה – למשל על מספר הכסאות שתידרשו לשכור על מנת שיהיו מספיק לכולם ולא יחסרו.

 

תוספות מיוחדות

על מנת להפוך את יום הגיבוש לבלתי נשכח, יש אפשרות להוסיף למשל צלם מגנטים שיגיע בשלב מסוים כדי לתעד את העובדים, ואת המגנטים השונים לתלות ברחבי המשרד כדי להזכיר לעובדים את החוויות שעברו.

 

סיכום

יום גיבוש הוא יום שיש בו ערך רב הן לעובדים והן לחברה. כדאי להשקיע בו מחשבה, להתארגן על השכרת כסאות וציוד מתאים ולהפיק ממנו את המירב. בהצלחה!

פייסבוק
לינקדאין
ווטסאפ
כתבות נוספות שיעניינו אותך